Get Adobe Flash player

GALERIA ZA MIEDZĄ

Galeria mieści się w zrujnowanych wnętrzach dawnego kościoła ewangelickiego , w malowniczym Lubomierzu – jednym z najbardziej urokliwych zakątków Dolnego Śląska.
Sprawcą przedsięwzięcia nadającego nowe tchnienie murom neogotyckiej świątyni jest   fotografujący dziennikarz Daniel Antosik, od urodzenia związany z okolicą.

Specjalnością galerii powołanej do życia na przełomie XX / XXI wieku jest prezentowanie fotografii, ze szczególnym akcentem kładzionym na fotograficzny reportaż oraz na popularyzację działań twórców tego regionu. Nietypowy salon sztuki pomyślany jest także jako miejsce pokazów wszelkiej innej aktywności kulturalnej ( plastycznej, muzycznej, filmowej i teatralnej).

Wyjątkową wartością  miejsca jest  jego przestrzenny charakter i niepowtarzalna atmosfera, które przyciągają tu gości z wielu stron Polski i Europy.

Pomysł stworzenia niezwykłej galerii właśnie w takim miejscu może być realizowany dzięki ogromnemu zaangażowaniu grupy zwariowanych przyjaciół, pragnących uratować piękną budowlę i jej magicznego ducha. Twórcy programu galerii otwarci są na współpracę z wszelkimi osobami i instytucjami dbającymi w nietuzinkowy sposób o zdrowie naszego życia społeczno – kulturalnego.